Trzecie miejsce Waliłko w Monzy

2015-09-04

Igor Waliłko powtórzył na Monzy trzecie miejsce ze Spa i wygrał klasyfikację Rookie Trophy w niedzielnym wyścigu Euroformula Open. Przed zielonogórzaninem finiszowali koledzy z RP Motorsport – Damiano Fioravanti i Vitor Baptista. 19-letni Fioravanti świętował pierwsze zwycięstwo w mistrzostwach. Antoni Ptak zajął 12 miejsce, szóste wśród debiutantów.

Fioravanti wyprzedził prowadzącego Konstantina Tereszczenkę na początku drugiego okrążenia. Na następnym kółku Rosjanin znalazł się za Igorem Waliłką – i wjechał w Dallarę Polaka na hamowaniu przed Prima Variante, odpadając ze złamanym zawieszeniem.

Na piątym okrążeniu Waliłko oddał drugie miejsce Vitorowi Baptiście, rywalizującemu o mistrzostwo. William Babrosa uderzył w barierę podczas 7 okrążenia. Antoni Ptak widniał na 10 pozycji, ale potem spadł o dwie lokaty.